Nargilenin nasıl çalıştığını öğrenin çünkü nargile bir sigara içme aracı ve aracıdır. Çalışma prensibi, yanan melasın dumanını süzülen suyun içine sokarak onu temizlemek ve kirden süzerek göğse çıkarmaktır. Nargilenin birden çok çeşidi ve çeşidi vardır. Bu yazıda nasıl hazırlanacağını öğreneceğiz.

Nargile nasıl çalışır?

Kullanmaya başlamadan önce tüm aletleri temizlemelisiniz. Ve nargilenin kısımlarını önceden su ve yumuşak bir fırça ile yıkayın ve her içmek istediğinizde bu işlemi tekrarlayın.

Parçalarını parça parça sökün, fırçayı her yerine geçirin ve hortumu dıştan ve içten iyice yıkayın.

Temizlemeyi ve yıkamayı bitirdikten sonra tercihen bir bezle kurumaya bırakın.

Orijinal tadın tadını çıkarmak için temizleme işlemine ihtiyacınız var, bu yüzden nargileyi bu işlemi yapmadan çalıştırmamaya çalışın.

Ardından, nargile şişesini metal gövdeden 2,5 cm veya biraz daha fazla su ile doldurun. Hava için yer bırakın

Arketipiniz kısa ise metal gövdenin sadece 1,25 cm’sini doldurmanız yeterli; Böylece boşluk havaya bırakılır ve hava çekilirken hortum şişeden su girmesin

Yaz aylarında serin ve ferahlatıcı bir nefesin tadını çıkarmak için buzlu su veya buz küpleri ekleyebilirsiniz.

Daha sonra nargile hortumunu şişenin üzerine takın ve nargilenizde kıvılcım varsa sıkın, kıvılcım içermiyorsa bastırarak şişenin üzerine sıkıca binebilirsiniz. Nargileyi kaldırırken şişenin gövdeden ayrılıp kırılmaması için dikkatli olun ve iyice yalıtmak ve hava sızmasını önlemek için bir parça silikon veya kauçuk koymak tercih edilir ve bu da bunlardan biridir. nargile yönteminin en önemli aşamaları

Nargile çalışma şeklinin ikinci aşaması

Hortumu yerine iyice takın ve hava sızıntısını önlemek için sıkı olduğundan ve hortumun yeri genellikle borunun alt kısmında olduğundan emin olun.

Bazılarında hortum için iki yer var

Kurulumdan önce su seviyesini birkaç kez kontrol etmeye çalışın. Ve su seviyesi hortuma yakınsa, hortumun içine su düşüp nefesinizi bozmanız veya su ile bozulan malzemelerden yapılmışsa hortumu bozmanız mümkündür.

Nargilenin ucunu hortumun üzerine kendisi için ayrılan yere koyun ve düzenli olarak bal ile doldurmaya başlayın ve bastırmadan rahat tutmaya çalışın ve ardından nargile için selofan kağıdı getirin.

Delinmemişse, düzenli olarak delmeye çalışın ve büyük deliklerden kaçının, çünkü bal peteğini bozar ve çabuk yanmasına neden olur.

Başınız büyükse üstüne üç adet, nargilenizin başı küçükse sadece iki adet koyabilirsiniz, ortalarına değil, başın kenarlarına koyarak ballı balın enfes tadının tadını çıkarabilirsiniz. .

Nargilenin faydaları hakkında devamını oku

WhatsApp aracılığıyla bize ulaşın