Nargile kömürü çeşitleri hakkında bizimle bilgi edinin, çünkü nargile kömürü, nargilenin onsuz çalışamayacağı alevdir ve bir kısmı doğal ahşaptan, bir kısmı da endüstriyel olarak kimyasallardan üretilmiştir.

Ve nargilenin üzerine kömürü koymadan önce nargilenin tadını bozmamak için yanmasını sağlamalısınız.

Nargile kömürü doğru bir dağılımla başa yerleştirilir ve kafanın büyüklüğüne göre iki veya üç kömür koyabilir ve sönen külü çıkarmak için her periyodda ters çevirebilir.

Nargile kömürü çeşitleri

kömür küpleri:

Küp kömür, en yaygın kullanılan nargile kömürü türlerinden biridir. Kullanımı kolaydır ve yanıcıdır. Fazla kül üretmez ve son nefese kadar sürer. Genellikle çeşitli boyutlarda kutularda gelir ve altı kenarlı gelir, bu da bir nargile başlığına odaklanmayı kolaylaştırır ve havaya maruz kaldığında kıvılcımlar uçmaz.

düz kömür:

Özelliklerinde kömür küplerine benzer, ancak yassıdır ve uzun süre dayanmaz.

Parmak kömürü:

Parmak kömürü, üç parmağın başın üzerine yerleştirildiği ve tutuşması için yeterli olduğu yaygın bir kömür türüdür.

Küboid Kömür:

Bir küboidi andırır ve nargile kafasında daha kararlıdır.

Yönlü kömür:

Parmak kömürü türlerinden biri olarak kabul edilir, ancak altı yüzü vardır ve hindistancevizi kabuklarından yapılır. Hindistan cevizinden yapılan kömür, en iyi kömür türlerinden biridir ve ballı kömürün tadını değiştirmez.

Çeyrek daire kömürü:

Isı yönetimini kontrol etmesi için çeyrek daire kömür yapıldı ve bu aslında yapıldı, ancak seans ortasında şeklini kaybediyor ve maşa ile hareket ettirmek zorlaşıyor.

Nargile endüstrisinin tarihi hakkında da okuyun

Buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz